Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności

 

Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie

Data publikacji strony internetowej: 2003-10-08

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-05-24

Strona internetowa

 
http://www.czluchow.policja.gov.pl/ jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • nie wszystkie linki posiadają atrybut tytuł,
  • nie wyszystkie pliki są dostępne cyfrowo, gdyż pochodzą z różnych źródeł, bądź zostały opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji lub przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • brak etykiet pól formularza,
  • administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów technicznych z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z redaktorem strony Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej  sekretariat.czluchow@gd.policja.gov.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu  47 74 27 726. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie

Dostęp na parter przystosowany jest dla osób ze szczegółnymi potrzebami. Do wejścia głównego budynku prowadzi rampa umożliwiająca wjazd z pominieciem schodów. 

Obiekt posiada 6 wejść do budynku głównego. Wejście główne jest od strony ul. Kasztanowej, prowadzące bezpośrednio na kondygnację parteru umożliwiające dostęp do pomieszczeń biurowych parteru. 4 wejścia od strony parkingu wewnętrznego budynku przeznaczone są tylko dla policjantów i pracowników cywilnych.Jedno wejście boczne od strony ul Kasztanowej jest nieczynne. W obiekcie brak jest dźwigu osobowego. Dostęp na pierwsze piętro możliwy jest jedynie po schodach. Na poszczególnych piętrach znajdują się toalety ogólnodostępne, wspólne dla pracowników i interesantów, toaleta w poczekalni jest przystosowana dla osób ze szczegółnymi potrzebami.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. Na parkingu przez wejściem głównym jest jedno miejsce przeznaczone dla osob niepełnosprawnych.Interesanci po terenie obiektu poruszają się wyłącznie w obecności funkcjonariusza lub pracownika Policji.

Posterunek Policji w Debrznie

Budynek wolnostojący parking przed wejściem głównym, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, brak podjazdów na wejściu do budynku, przed wejściem znajdują się schody (dwa stopnie). Nie ma możliwości wjechania wózkiem inwalidzkim do budynku. Korytarz znajduje się na parterze, a pozostałe pomieszczenia na półpiętrze, z korytarza do pomieszczeń służbowych prowadzą schody (4stopnie), bez poręczy i podjazdów dla wóżków inwalidzkich. 

W posterunku znajduje się poczekalnia i łazienka dla interesantów, łazienka nie jest przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek nie jest wyposażony w domofon.

 

Posterunek Policji w Rzeczenicy

Budynek wolnostąjący, pomieszczenia policyjne znajdują się na parterze. Brak schodów przed wejściem do budynku, można do niego wjechać wózkiem inwalidzkim. Brak łazienki przystosowanej  dla osób niepełnosprawnych, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych - parking ogólny na terenie podwórka. 

 

Posterunek Policji w Czarnem

Budynek wolnostąjący dwukondygnacyjny. Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami w postaci wjazdu do budynku, poręcze i łazienka przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami, wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Interesanci przyjmowani są na parterze, nie ma konieczności, aby poruszali się po schodach.

 

Posterunek Policji w Przechlewie

Budynek dwukondygnacyjny, Policja użytkuje tylko parter. Do głównego wejścia prowadzą schody (cztery stopniea), wąskie przejście oddzielone jest metalową kratą. Wejście do budynku nie jest przygotowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, brak jest poczekalni i łazienki dla interesantów. Przed budynkiem jest wyznaczonych 8 miejsc parkingowycgh, nie zostało wyznaczone miejsce dla osoby niepełnosprawnej.

Posterunek Policji w Koczale

Budynek wolnostojący dwukondygnacyjny, Policja użytkuje tylko parter budynku. Do budynku można wjechać wózkiem inwalidzkim. Brak łazienki dla interesantów, wspólna łazienka nie jest przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Przed budynkiem znajduje się parking, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie oraz wszystkich podległych posterunków można wejść z psem asystującym.

Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca. Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony Policja e-usługi.

 

Powrót na górę strony