Policjanci podsumowali wakacje na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policjanci z Człuchowa podsumowali zgłoszenia z tegorocznych wakacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W lipcu i sierpniu mieszkańcy powiatu powiadomili nas o 93 miejsca niebezpiecznych. Po przeprowadzonej weryfikacji policjanci potwierdzili 47 zgłoszeń, z czego 30 zgłoszenia zostały wyeliminowanych, 10 przekazano innym instytucjom, 7 zgłoszenia miało status „potwierdzone”. Funkcjonariusze nie potwierdzili 44 zgłoszeń, a 2 zostały uznane za żart. Policja cały czas usprawnia i wprowadza zmiany, dzięki którym mapa zagrożeń jest bardziej dostępna i przejrzysta dla mieszkańców danego rejonu.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie i podległych posterunków niemal codziennie sprawdzają miejsca zagrożone zaznaczane przez mieszkańców powiatu człuchowskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Minęły właśnie wakacje i funkcjonariusze podsumowali zagrożenia zaznaczone podczas ostatnich dwóch miesięcy na KMZB.
Okres wakacji to znacznie wzmożony ruch pojazdów na drogach, szczególnie prowadzących nad morze, z tym związana jest większość zgłaszanych miejsc zagrożonych najczęściej dotyczą one przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci odnotowali również zgłoszenia związane z nieprawidłowym parkowaniem i złą infrastrukturą drogową. Część zgłoszeń dotyczyła również spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem i grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją, Funkcjonariusze w czasie wakacji odnotowali łącznie 93 zgłoszenia o miejscach zagrożonych i potwierdzili 47 z nich, 44 zgłoszenia nie zostały potwierdzone, a dwa zostały uznane za żart.
Policjanci na bieżąco eliminują wszystkie nieprawidłowości. W miejsca gdzie nanoszone są wykroczenia drogowe, są kierowani policjanci wyposażeni w mierniki prędkości lub radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Każde zgłoszenie jest omawiane i przekazywane zgodnie z właściwością odpowiednim komórkom w komendzie.
Policjanci namawiają wszystkich mieszkańców powiatu, a także turystów i osoby, które tylko czasowo przebywają w naszym powiecie, do zapoznania się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy otrzymany sygnał o nieprawidłowościach, popełnianych w danym rejonie, wykroczeniach i przestępstwach będzie przez nas sprawdzony, a funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby przywrócić porządek i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców w tym rejonie.
Funkcjonariusze przypominają, że każda zgłoszona sprawa zgodnie z obowiązującą procedurą będzie miała w ciągu 2 dni nadany odpowiedni bieg, a weryfikacja i podjęcie odpowiednich działań nie może trwać dłużej niż 5 dni. Wszystkie zgłoszone zagrożenia są rzetelnie sprawdzane w zależności od rodzaju zgłoszenia zajmują się tym patrole prewencji, dzielnicowi, policjanci z drogówki lub funkcjonariusze kryminalni.